Dieta katogeniczna – na czym polega i jaką stosować suplementację?

Dieta ketogeniczna to nic innego, jak dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa. Codzienne spożycie człowieka waha się w okolicy 35% tłuszczów, 50% węglowodanów oraz białek. Odżywianie ketogenne polega na spożywaniu tłuszczu na poziomie około 80-90% co dostarcza znaczne ilości energii. Dla ciała człowieka źródłem energii są przede wszystkim węglowodany, których nigdy nie powinno brakować. Jest to swoistego rodzaju paliwo, które jest potrzebne do każdego wysiłku fizycznego. Podczas gdy w organizmie brakuje energii, zaczyna ona być pobierana z tłuszczy. Już po kilku dniach stosowania tego typu diety organizm wpada w stan euforii. Oznacza to, że może poprawić się samopoczucie, jednak jest to proces krótkotrwały, który może ustąpić już po kilku miesiącach. Warto wiedzieć, że skutkami ubocznymi zbyt długiego stosowania diety ketogenicznej może być całkowita utrata apetytu, senność, narastanie pragnienia, a także zaparcia.

Osoby z dietą ketogenną mogą cierpieć na objawy nazywane ketonową grypą. Stosowanie odpowiedniej suplementacji pozwala na zredukowanie ich uciążliwości i możliwość przedłużenia tego typu diety. Suplementy keto, które dostępne są na rynku, zapewniają odpowiednie wsparcie dla osób, które czują się przemęczone. Dzięki temu ułatwiony jest proces przejścia na poziom ketozy i pozostanie w nim. Dodatkowo odpowiednio dobrana suplementacja może poprawić sen, trawienie, a także zredukować apetyt.

Co daje stosowanie suplementów keto?

Przyjmowanie suplementacji podczas diety ketogenicznej może pomagać podczas występowania niepokojących objawów takich jak np. zmęczenie, bóle głowy i zaparcia. Odpowiednia suplementacja pomaga także w szybszy sposób przejść na poziom ketozy i poprawić wydajność organizmu. Warto także wiedzieć, że dzięki suplementom można zmniejszyć ryzyko występowania dolegliwości związanych z niedoborami składników odżywczych, kontrolować apetyt, a co za tym idzie utrzymać odpowiednie tempo odchudzania. Preparaty stosowane podczas diety ketogenicznej mają także zapobiegać problemom żołądkowo-jelitowym, dostarczyć odpowiedni poziom energii, aby odzyskać siły po ćwiczeniach, a także zmniejszyć ewentualne stany zapalne.

Jakie suplementy można stosować podczas diety ketogenicznej?

Podczas stosowania diety wysokotłuszczowej można skorzystać z oferty produktów, które pomagają przetrwać ten trudny okres. Ciekawostką są niskokaloryczne przekąski, które mogą służyć jako wspomagacz podczas zwiększonego łaknienia. Szeroki wybór produktów „zachciankowych”, które stworzone są zgodnie z założeniami tego typu diety, doskonale sprawdza się w sytuacjach kryzysowych. Tego typu produkty idealnie zaspokajają głód i ochotę na coś smacznego. Dieta ketogeniczna przynosi wiele pozytywnych efektów, takich jak szybsze spalanie tkanki tłuszczowej oraz większe pokłady energii w organizmie. Warto wiedzieć, że ten typ diety wymaga jednak dużego samozaparcia, ale także wiedzy na temat odpowiedniego poziomu suplementacji.

Korzystanie z różnego rodzaju udogodnień w postaci suplementów keto pozwala przez dłuższy okres prowadzić taką dietę bez zbyt wielu skutków ubocznych. Preparaty wspomagające organizm dostarczają odpowiednią ilość witamin i innych związków, które potrzebne są do poprawy kondycji, samopoczucia oraz zmniejszenia łaknienia, które w przypadku tej diety może być bardzo duże. Należy także pamiętać, że łaknienie jest związane z zapotrzebowaniem organizmu na cukier, jednak stosując dietę, nie można sobie pozwolić na żadne odstępstwa. Prowadziłoby to do spowolnienia efektów. Aby zapobiegać tego typu ryzyku, na rynku dostępnych jest wiele produktów suplementujących organizm podczas diety ketogenicznej. Decyzję o rozpoczęciu tej diety należy jednak dokładnie przemyśleć i nie podejmować jej zbyt pochopnie, ponieważ wymaga ona wielu wyrzeczeń i samozaparcia w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów. Wysokotłuszczowa dieta zawsze wymaga stosowania suplementów dostarczających większe ilości węglowodanów do organizmu, ponieważ tylko wtedy można zachować równowagę i dobre samopoczucie.